Jakie narzędzia są niezbędne do łączenia ze sobą elementów sof i kanap?

Opublikowano dnia:

Samodzielne składanie mebli dzieli użytkowników na dwie grupy: na tych, którzy tego nie znoszą i klną pod nosem z każdą wkręconą śrubką i na tych, dla których to przyjemna, relaksująca praca sprzyjająca skupieniu. Bez względu jednak na to, do której grupy należysz, chcąc prawidłowo złożyć kanapę lub wymienić jej elementy, będziesz potrzebować kilku podstawowych narzędzi.

„Edytowalne” elementy sof i kanap

Tak naprawdę wymienić lub zmodernizować można każdy rodzaj siedziska. O ile jednak nie jesteś doświadczonym tapicerem, to wymiana gąbek tapicerskich lub obicia, może być trochę problematyczna dla tak dużych powierzchni. Możesz jednak bez problemu wymienić np. nóżki kanapy, ruchome elementy zagłówka, zawiasy, łączniki i kątowniki meblowe, zastosowane w konstrukcji siedziska. Ich wymiana pozwala przedłużyć żywotność mebli i zapobiega ewentualnemu korodowaniu metalowych części łączących.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Zdecydowana większość takich okuć meblowych, łączników, nóżek, przegubów meblowych czy zawiasów montowana jest za pomocą różnej długości i grubości wkrętów, ponieważ drewno, z jakiego wykonane są meble, jest łatwe w obróbce i nawiercaniu. Dobrze jest więc posiadać wkrętarkę lub wkrętarko-wiertarkę wraz z zestawem różnych, wymiennych bitów oraz wierteł.

Warto mieć pod ręką również przedłużkę do bitów, klucze nasadowe, płasko-oczkowe, zestaw płaskich i krzyżakowych wkrętaków, imbusów oraz kluczy typu torx. Przydają się, gdy niemożliwe jest sięgnięcie wkrętarką w ciasne, wąskie miejsce lub w zestawie bitów do niej nie ma odpowiedniej końcówki.

Oczywiście przyda się także młotek, kilka cienkich gwoździ w zanadrzu i zszywacz tapicerski, jeśli okaże się, że przy wymianie części uszkodzony został materiał obiciowy, który można łatwo przymocować ponownie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień