Jakie nóżki pasują do mebli retro?

Opublikowano dnia:

Nóżki do mebli to niewielkie, ale ważne elementy wyposażenia wnętrz. Mogą one podkreślać styl panujący w pomieszczeniu lub nadać mu nowy, oryginalny charakter. W związku z tym ważne jest właściwe ich dopasowanie do aranżacji salonu, kuchni czy sypialni. Tego rodzaju elementy okazują się szczególnie istotne we wnętrzach retro. Jak dobrać do umieszczonych w nich mebli odpowiednie nóżki?

Nóżki do mebli — istotny element wyposażenia w stylu retro

Dlaczego nóżki do mebli są tak ważne we wnętrzach retro? Ponieważ służą nie tylko do tego, aby wyposażenie mogło stabilnie stać na podłożu, lecz także w znacznej mierze odpowiadają za jego wygląd. W związku z tym warto poświęcić czas na wybór właściwych modeli. Produktami wartymi uwagi są na pewno nogi drewniane do mebli. Elementy toczone, na których stoją fotele, kanapy czy stoły nadają całości elegancki charakter. Modele w klasycznych kolorach doskonale komponują się z wyrazistymi barwami mebli retro.

Jeśli domownicy wolą zdobione wyposażenie, mogą im również przypaść do gustu zachwycające ciekawymi zdobieniami nogi do mebli. Ich niecodzienne kształty świetnie wpisują się w aranżacje inspirowane stylem ludwikowskim. Połączenie takich nóżek wraz z innymi elementami nawiązującymi do wystrojów dawnych pałaców pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego pomieszczenia, w których dobrze będą się czuć osoby lubiące wyraziste dodatki.

Jak wybrać nóżki do mebli?

Wygląd nóżek do mebli to nie wszystko. Ważne jest również to, aby zostały wykonane z solidnego materiału. W końcu to one mają być wsparciem dla stołów, komód czy szaf, do których nierzadko wkładamy ciężkie rzeczy. Oprócz tego należy zadbać o wybór właściwego rozmiaru produktu i zwrócić uwagę na sposób jego montażu. W razie wątpliwości dobrze poprosić o radę specjalistę, który pomoże w znalezieniu trwałych, stabilnych nóżek meblowych, zachwycających domowników, a także wszystkich gości.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień