Nogi do mebli

Nogi meblowe są często niedocenianym elementem wyposażenia wnętrz. Mają jednak duży wpływ na wygląd i funkcjonalność nie tylko samych mebli, lecz także całego pomieszczenia. Za pomocą odpowiednich nóżek można odświeżyć wygląd starych mebli oraz dopasować je do zmieniającego się wystroju wnętrza.

W naszym sklepie znajdą Państwo nogi do mebli różnego typu. Oferujemy modele wykonane z drewna, stali i aluminium oraz połączenia tych materiałów, zarówno o prostych, jak i finezyjnych kształtach, w szerokim wyborze kolorów i rodzajów wykończenia. Wszystkie nóżki łączy wysoka jakość wykonania, dzięki czemu spełniają swoją funkcję przez wiele lat.

Jakie nogi do mebli wybrać?

Wybierając nogi do mebli, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest materiał, z którego wykonane są nóżki:

  • Nogi drewniane nadają meblom eleganckiego i naturalnego wyglądu. Doskonale pasują do wnętrz w stylu klasycznym, rustykalnym oraz skandynawskim. Dobrze prezentują się na tle podłóg drewnianych, płytek, terakoty, a nawet płyt betonowych. Dzięki naturalnemu kolorowi i teksturze nogi drewniane do mebli sprawiają, że wnętrze prezentuje się ciepło i przytulnie.

  • Nogi stalowe charakteryzują się trwałością i stabilnością. Dzięki temu doskonale nadają się do mebli o dużych gabarytach: szaf, kredensów, komód, sof czy narożników. Z uwagi na swój stylowy wygląd sprawdzają się w nowoczesnych, loftowych oraz industrialnych wnętrzach. Nogi stalowe do mebli dostępne są w wielu kolorach i kształtach, w tym bardzo finezyjnych.

  • Nogi aluminiowe charakteryzują się minimalistycznym wyglądem, dzięki czemu pozwalają grać meblom główną rolę. Podobnie jak nogi stalowe sprawdzają się w pomieszczeniach utrzymanych w stylach loftowym i industriualnym. Nogi aluminiowe do mebli doskonale współgrają z powierzchniami szklanymi, błyszczącymi blatami oraz elementami z metalu i materiałów imitujących metal.

Nóżki do mebli różnią się między sobą także wysokością. Podział na niskie i wysokie nóżki jest umowny i dotyczy raczej kwestii funkcjonalnych niż parametrów technicznych:

  • Wysokie nóżki nadają meblom lekkości i optycznie powiększają pomieszczenie. Równoważą zarówno surowe formy mebli nowoczesnych, jak i klasycznych czy stylizowanych. Ułatwiają także sprzątanie pod meblem.

  • Niskie nóżki mają wysokość maksymalnie kilku centymetrów. Stosuje się je przede wszystkim ze względów estetycznych. Doskonale pasują do mebli w stylu klasycznym, glamour czy kolonialnym.

  • Nogi do mebli mogą być też regulowane. Najczęściej stosuje się je w stołach i krzesłach. Dzięki możliwości regulacji można dopasować wysokość mebla do swojego wzrostu.

Przy wyborze nóżek do mebli warto wziąć pod uwagę również ich kolor i sposób wykończenia. Powinny one pasować zarówno do mebla, jak i pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą nóg do mebli. Nasz asortyment jest bardzo szeroki, więc mamy pewność, że znajdą Państwo u nas produkt dopasowany do swoich potrzeb. Jeżeli potrzebują jednak Państwo pomocy w wyborze odpowiednich nóżek albo mają dodatkowe pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy wsparcia i dodatkowych informacji.

Aktywne filtry