Filtruj według
Cena
Cena
Przeguby meblowe
Meble wyposażone są w wiele niepozornych i niewidocznych elementów, bez których nie byłyby jednak w stanie prawidłowo funkcjonować. Do tej grupy należą między innymi przeguby meblowe. To ruchowe połączenia dwóch elementów mechanizmu. Elementy te mogą wykonywać wyłącznie względne obroty wokół jednej, dwóch lub trzech osi. Przeguby meblowe stosowane są w różnego rodzaju meblach: zarówno kuchennych i biurowych (szafach, szafkach, komodach czy kredensach), jak i wypoczynkowych: sofach, narożnikach, fotelach i innych. Poza tym spotyka się je w drzwiach i oknach.
Szeroka oferta przegubów meblowych
Nasza firma wytwarza różnego rodzaju przeguby meblowe, które świetnie nadają się do tworzenia mebli tapicerowanych wyposażonych w zagłówki, ruchome części oparć czy podłokietników. Wśród dostępnych u nas produktów można znaleźć zarówno przeguby z regulacją umieszczoną na pałąku, jak i przeguby cierne o konstrukcji płaskiej, zwane także zawiasami ciernymi. Przeguby z możliwością regulacji kąta umieszczoną na pałąku to konstrukcje przeznaczone do zagłówków o różnej budowie i wielkości. Przeguby cierne znajdują z kolei zastosowanie zarówno w mechanizmach oparć i zagłówków, jak i przy wykonywaniu podłokietników oraz unoszonych czy regulowanych bokach i innych elementach sof i foteli.
Serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem przegubów meblowych. Nie widzą Państwo w naszym sklepie produktu, którego poszukują? Zapraszamy do kontaktu – chętnie zaprojektujemy i wykonamy dla Państwa przegub meblowy o pożądanych parametrach i wykończeniu, zgodnie z przekazaną specyfikacją.
Rodzaje przegubów meblowych
Przeguby meblowe można podzielić nie tylko na umieszczone na pałąku i cierne. W zależności od liczby stopni swobody wyróżnia się trzy ich główne rodzaje:
-
przeguby z jednym stopniem swobody – to między innymi przeguby walcowe oraz klasyczne zawiasy meblowe,
-
przeguby z dwoma stopniami swobody – to na przykład przeguby napędowe, które pełnią funkcję sprzęgła wychylnego,
-
przeguby z trzema stopniami swobody – nie przenoszą one żadnych momentów. Ich najpopularniejszym przedstawicielem są przeguby kulowe.
Najpopularniejsze rodzaje przegubów to:
-
przeguby zawiasowe – składają się zwykle z dwóch członów połączonych przegubowo, z których jeden jest przytwierdzony do frontu, a drugi do boku mebla.
-
przeguby kulowe – jeden ich z elementów zakończony jest kuliście i umieszczony jest w gnieździe kulistym lub stożkowym. Dzięki temu umożliwiają obroty w trzech osiach.
-
przeguby rolkowe – wyposażone są w małe kółka, które zapewniają płynne i ciche działanie. Nadają się idealnie do szaf przesuwnych i szuflad.
-
przeguby ukryte – pozwalają na zamocowanie drzwiczek bez widocznych śladów montażu. Stosowane głównie w nowoczesnych, minimalistycznych meblach.
Dobór przegubów meblowych
Wybór odpowiednich przegubów meblowych zależy od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj mebla i jego konstrukcję. W przypadku dużych i masywnych mebli warto zdecydować się na przeguby zawiasowe lub kulkowe o większej wytrzymałości. Jeśli chodzi o meble o delikatniejszej budowie, to lepszym wyborem będą przeguby rolkowe lub ukryte.
Przy doborze przegubów meblowych warto zwrócić uwagę na estetykę mebla. W przypadku mebli klasycznych i rustykalnych odpowiednie będą przeguby zawiasowe lub kulkowe. Jeśli zależy nam na zachowaniu minimalistycznej linii, lepiej zainwestować w przeguby ukryte. Ważny jest także materiał, z którego wykonane są przeguby. Największą trwałość i wytrzymałość zapewniają modele metalowe.
Aktywne filtry